Policie obvinila řidiče, který narazil do silničářů

Frýdek-Místek - Frýdecko-místečtí kriminalisté obvinili z ublížení na zdraví s následkem smrti řidiče polského kamionu, který v pondělí odpoledne narazil do auta se silničáři. Čtyři muže při nehodě těžce zranil, jeden z nich později v nemocnici zraněním podlehl. "Muž je nyní v policejní cele. Soud bude rozhodovat o případném uvalení vazby," řekl mluvčí frýdecko-místecké policie.

Srážka se stala kolem jedné hodiny na rychlostní silnici mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem u obce Dobrá na Karvinsku. Dodávka silničářů s nákladem dopravních značek stála na krajnici. „Už končili svou práci. Za autem měli vozík s blikající výstražnou šipkou. Všichni byli uvnitř auta. Jen jeden, který později zraněním podlehl, ještě obcházel venku,“ popsal policejní mluvčí okamžiky těsně před tragickou nehodou. Náraz kamionu dodávku s přívěsem odmrštil přes plot do příkopu.

Většinou silničáři podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla utrpěli poranění hlavy, končetin a hrudníku.

Polský řidič policistům uvedl, že dodávku přehlédl. V době těsně před srážkou údajně sledoval ve zpětném zrcátku provoz v levém jízdním pruhu. „Klademe mu za vinu, že se nevěnoval dostatečně řízení,“ řekl mluvčí.