V Šanghaji začíná tradiční autosalon

Šanghaj - V Šanghaji je opět celá řada výrobců automobilů na tradičním autosalonu. Na výstavě nechybí ani automobilka Škoda Auto, která poprvé tamním zákazníkům představí Superb Hao Rui. Škodovka na autosalonu vystaví i další dva modely, které už v Číně prodává. Octavia Ming Rui byla na čínský trh uvedena v červnu 2007, Fabia Jing Rui koncem loňského roku. Největší americká automobilka General Motors i její japonský konkurent Honda Motor počítají v letošním roce se zvýšením svého prodeje v Číně až o deset procent. Oznámili to podle agentury Reuters představitelé firem na autosalonu v Šanghaji. Jihokorejská automobilka Hyundai Motor zvýšila odhad svého letošního prodeje v Číně na 400 000 vozů z dříve předpokládaných 360 000 vozů.

Škodovka je v Číně velmi populární a loni tam prodala téměř 60 000 vozidel. Firma v Číně využívá síť více než 200 obchodníků a servisních partnerů.

Čínská auta zatím svojí kvalitou nemohou konkurovat světovým automobilkám, ale postupně se  jejich zpracování zlepšuje. Čínským úřadům se zatím nepodařilo ani potlačit velice rozšířené kopírování aut ostatních výrobců.