Taxikář, který zachránil zraněného z hořícího auta, je Gentlemanem silnic

Ostrava – Ostravský taxikář Július Adámy, který loni v říjnu zachránil zraněného muže z hořícího auta krátce před eplozí, se stal 53. českým Gentlemanem silnic. Třiatřicetiletý muž zachránil život spolujezdci opilého řidiče, který během noční cesty havaroval nedaleko Josefovského kopce mezi Ostravou a Opavou. Projekt Gentleman silnic oceňuje již pět let lidi, kteří pomáhají při vážných nehodách. Július Adámy je třetím Ostravanem, který tento titul dostal.

Nehoda, při níž taxikář zachránil lidský život, se stala kolem třetí hodiny v noci, kdy Felicia vedená opilým řidičem narazila do stromu a začala hořet. Zatímco řidič, který měl v krvi 1,86 promile alkoholu, vyvázl bez úhony, jeho spolujezdec utrpěl zranění, a navíc uvázl ve voze.

„Když jsem dojel k místu nehody, z auta už šlehaly plameny. Jako taxikář musím vozit hasičský přístroj, který se mi moc hodil. Jakmile jsem do bezpečí vytáhl zraněného spolujezdce, auto explodovalo. Nejdůležitější je, že v něm nikdo neuhořel,“ uvedl Adámy.

Předchozími Gentlemany silnic byli v dubnu vyhlášeni Zdeněk Vrabec z Turnova a jeho přítelkyně Martina Čepelíková, kteří zachránili těžce zraněnou řidičku na rušné a nebezpečné rychlostní komunikaci Liberec – Praha.