V Třinci poškodila cisterna rodinný dům

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Italská cisterna s přísadou do betonu havarovala v noci na dnešek v Třinci. Tahač s těžkou cisternou skončil i s nákladem o váze 22 tun v zahradě rodinného domku, který při nehodě poškodil. Část směsi z cisterny unikla, informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že během dopoledne by měla být italská cisterna vyproštěna a postavena na kola. Náhradní má přijet k přečerpání nákladu až zítra. 

Nehoda se stala v úterý krátce před půlnocí v třinecké části Lyžbice. „Italský tahač DAF s těžkou cisternou, v níž je 22 tun netoxické a nehořlavé přísady do betonu, skončil na pravém boku v zahradě rodinného domku. Předtím ale ještě porazil kovový sloup elektrického vedení. Ten poničil část domku,“ popsal havárii Kůdela. Řidič z Maďarska vyvázl bez zranění.

Hasiči podle dokumentů v angličtině zjistili, že cisterna veze netoxické a nehořlavé cementové aditivum do betonu v podobě tmavě hnědé kašovité hmoty. Malý únik hmoty během noci a rána zachytávali a přelévali do plastových sudů. Od půlnoci do dnešního rána zachytili při pomalém úniku 40 litrů přísady. Hasiči také nezaznamenali žádný únik pohonných hmot či jiných provozních kapalin.

/*json*/{"map":{"lat":49.67118298156,"lng":18.678817749023,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.666667,"lng":18.680556,"type":"23","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Slovenský kamion havaroval dnes ráno i v obci Ostravice na Frýdecko-Místecku. Vezl do Frýdlantu nad Ostravicí součástky pro autosedačky a skončil v příkopu. „Nalomil i betonový sloup elektrického vedení. Řidič ale vyvázl pouze s několika škrábanci,“ doplnil Kůdela.

Převrácená cisterna
Zdroj: ČTK
Autor: Jaroslav Ožana