Porucha vyřadila pražskou tramvajovou trať Jindřišská–Lazarská

Praha – Velké potíže zažije každý, kdo se až do soboty vydá tramvají do centra Prahy. Havárie na kolejové konstrukci v křižovatce ulic Lazarská a Vodičkova znemožnila provoz tramvají mezi zastávkami Jindřišská a Lazarská. Všechny linky jezdící tímto úsekem jsou zrušeny a ve zbylých částech jejich tras jsou zavedeny mimořádné linky. Mimořádná výluka potrvá zřejmě do soboty, řekla mluvčí dopravního podniku Ilona Vysoudilová. Havárie přišla v nejméně vhodnou dobu, kdy je provoz tramvají v pražském centru výrazně narušen výlukou na nábřeží Edvarda Beneše. Právě nábřeží přitom tvoří přirozenou objízdnou trasu při výluce v Jindřišské a Vodičkově.

Kvůli mimořádné výluce zrušil dopravní podnik linky 3, 9, 14 a 24. V úsecích kolem výluky je nahradily linky 31, 32, 33 a 34. Opatření platí od dnešního rána. Pracovníci dopravního podniku poruchu na kolejích odhalili ve středu večer, do rána se jim ale dařilo zajišťovat alespoň jednosměrný provoz.

Náhradní linky:

  • linka 31 (nahrazuje linku 9 a 24) je vedena ve směru Sídliště Řepy – Lazarská – Kubánské náměstí,
  • linka 32 (nahrazuje linku 9 a 14) je vedena ve směru Sídliště Řepy – Lazarská – Sídliště Barrandov,
  • linka 33 (nahrazuje linku 3 a 9) je vedena ve směru Lehovec – Dlážděná – Vápenka,
  • linka 34 (nahrazuje linku 14 a 9) je vedena ve směru Vozovna Kobylisy – Dlážděná – Spojovací,
  • linka 21 se prodlužuje do trasy Národní třída – Nádraží Braník – Sídliště Modřany.
  • zdroj: www.dpp.cz

    Občasná zastávka Lazarská pro noční linky ve Spálené ulice bude v provozu i pro denní linky a zřizuje se obousměrně zastávka Dlážděná u Senovážného náměstí.

    S výlukou na nábřeží Edvarda Beneše počítá dopravní podnik do víkendu. Výluku, která působí vážné komplikace na objízdné trase přes Letnou, se mu tak sice podařilo zkrátit – původně měla skončit až v polovině příštího týdne – avšak ne tolik, aby mohlo opravené nábřeží pomoci při mimořádnosti v Lazarské.