Pád ultralehkého vrtulníku si vyžádal smrt pilota

Náklo (Olomoucko) – Již druhá letecká nehoda za poslední dva týdny se dnes odpoledne stala na poli u pískovny nedaleko obce Náklo na Olomoucku. Tentokrát však smrtelná, když se zde zřítil ultralehký vrtulník se čtyřiačtyřicetiletým pilotem. Ihned po nehodě na místo vyrazili záchranáři, avšak muži již nebylo možné pomoci, neboť pilot na místě zraněním podlehl. Příčiny nehody policie vyšetřuje.

Malý ultralehký vrtulník se dnes kolem půl jedné odpoledne zřítil v obci Náklo na Olomoucku. Dopadl na pole jen pár metrů od pískovny, když pilot mířil zřejmě z Prahy na nedaleké letiště v Bohuňovicích. Na místě ihned zasahovali jak letečtí záchranáři, tak i hasiči, kteří podle tiskového mluvčího HZS Olomouckého kraje Zdeňka Hošáka zajistili místo kvůli úniku leteckého benzinu. Rychlý zásah však čtyřiačtyřicetiletému muži nepomohl, neboť na místě zraněním podlehl.

Nejde ale o první leteckou nehodu poblíž Olomouce. Před čtrnácti dny se zřítilo letadlo na střechu koupaliště v Jeseníku. V obou případech není příčina nehody jasná. Pád stroje si nedovedou vysvětlit ani piloti z letiště v Bohuňovicích. Proč vrtulník spadl, bude známo nejdříve až zítra. Na místě je letecká služba z Prahy, která ho ohledá a bude zjišťovat příčinu nehody.

/*json*/{"map":{"lat":49.624056036557,"lng":17.234802246094,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.655611,"lng":17.131731,"type":"4","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/