Před soudem stanou dva muži za krádež trezoru z pražského Olympiku

Praha - Pražský vrchní soud bude řešit ukradený trezor. Jde o druhou největší krádež v české historii. Připomeňme, že obžaloba viní Přemysla Herclíka a Miroslava Šedivého z toho, že z pražského hotelu Olympik ukradli trezor, v němž byly miliony. Prvoinstanční soud už je loni v prosinci potrestal 6,5 a 5,5 lety vězení.

Příruční trezor s milionovou hotovostí a akciemi v nominální hodnotě dvou set padesáti dvou milionů zmizel z hotelu 5. října 2008. Oba muži vinu popírají. „Co se týče mého klienta Miroslava Šedivého, tak ten tvrdí, že v hotelu nebyl, trezor neodcizil a to je asi všechno, co vám můžu v tuhle chvíli říct,“ řekla obhájkyně Eva Dvořáková v srpnu 2009.

Názor obžaloby je ale jiný: oba dva v hotelu byli, vypáčili dveře tří kanceláří a z jedné z nich vyvezli na kolečkové židli pod dekou trezor. „Oni se na to připravovali, obhlíželi to tam, zejména ten jeden z obžalovaných. Prakticky se neví, jestli náhodně, ale našli tam ten trezor,“ podotkla státní zástupkyně Jana Nugátová v srpnu 2009.

Muži si navíc odnesli dva počítačové monitory za šest tisíc korun. Jednoho zadržela policie téměř okamžitě, druhého o několik týdnů později. Peníze se, ale na rozdíl od části akcií, najít nepodařilo.