Požár v neobydleném domě v Trutnově si vyžádal dva životy

Trutnov - Při požáru neobydleného domu v Trutnově v noci na dnešek zemřeli dva lidé. Jednou z obětí byl muž, který po příjezdu hasičů ještě krátce žil. Zachránit se jej ale již nepodařilo. Příčina požáru se vyšetřuje. Dvoupodlažní objekt využívali bezdomovci. Řekla to dnes mluvčí hradeckých krajských hasičů Martina Žahourková. Podle policie nebytový objekt začal hořet asi hodinu po půlnoci.

Pro zjištění totožnosti a přesné příčiny smrti policie nařídila pitvu obou mrtvých. Policie nevylučuje, že požár mohl vzniknout nedbalostí obou zemřelých, například při topení či svícení v objektu. Nikdo další již v objektu nalezen nebyl.

„Nemovitost se nachází nedaleko parkoviště trutnovského obchodního domu Albert na Žižkově ulici,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner. Na místo požáru vyjely tři jednotky hasičů. V přízemí domu hasiči našli jednoho těžce zraněného muže s vážnými popáleninami. Vytáhli jej ven a na popálená místa mu přiložili speciální chladicí obvazy. „Po příjezdu záchranné služby se lékař a záchranáři snažili u muže zajistit základní životní funkce, ale přes veškerou snahu muž svým zraněním v sanitce podlehl,“ uvedla Žahourková.

Mluvčí trutnovské policie Udo Ertner:

„Na místo přijel speciálně vycvičený pes, jehož úkolem je vyhledání chemických stop, které by mohly ozřejmit příčinu požáru.“

0

Torzo druhého člověka hasiči našli v dřevěné nástavbě domu. Požár podle hasičů vypukl právě v dřevěné nástavbě. Při příjezdu prvních hasičů na místo byl požár již v předposlední fázi hoření a celá střecha v plamenech. Při požáru také vybouchla tlaková láhev, která byla uvnitř domu. Při explozi nebyl nikdo zraněn. Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce před 02:00. Do ranních hodin na místě kvůli dohledu zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů. „Dnes dopoledne na místo vyjeli vyšetřovatelé hasičů a policie, kteří budou ohledávat a zkoumat požářiště k určení příčiny požáru,“ řekla Žahourková.

Poslední tragický požár se v Česku stal 12. listopadu v Jihlavě. Při požáru v bytovém domě v tamní Mahenově ulici zemřeli dva muži. Na konci října při nočním požáru drážní budovy u pražského autobusového nádraží na Florenci uhořelo devět lidí.

Policejní pes
Policejní pes