Slunný víkend nepřežilo deset lidí

Praha – Nezvykle teplý listopadový víkend nebyl přívětivý k cestovatelům na českých silnicích. Za dva dny jich deset zemřelo, v sobotu i neděli po pěti. Další dva lidé přišli o život při pátečních nehodách. Jedna z nejvážnějších víkendových nehod se stala na rychlostní silnici R10. Řidič osobního vozu nepřežil náraz do mostního pilíře, důležitý tah spojující Prahu s Libercem byl potom tři hodiny uzavřen. O víkendu umírali kromě řidičů aut i cyklisté a motorkáři.

První víkendová smrtelná nehoda se stala už krátce po sobotní půlnoci. O život přišel dvaašedesátiletý cyklista na Šumpersku, který spadl ze silnice do potoka, když jel z hospody. Pravděpodobně byl ovlivněn alkoholem, řekla krajská policejní mluvčí Marta Vlachová.

Další cyklista přišel o život v sobotu odpoledne, když se u Číčelovice na Strakonicku střetl s felicií. V témže okrese v zatáčkách mezi Volyní a Vimperkem zemřel krátce předtím motocyklista po srážce s nákladním autem.

Sérii sobotních smrtelných nehod v Jihočeském kraji dokonal dvaačtyřicetiletý řidič, který krátce před půlnocí u Chvalšin na Českokrumlovsku nezvládl svoji Škodu 120 a narazil do stromu. „Řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem, který mohl zabránit tak tragickým následkům nehody,“ podotkl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Brzy ráno v neděli srazilo osobní auto chodkyni, která šla podél silnice I/10 na okraji Držkova na Jablonecku. „Šla po kraji silnice z Držkova směrem na Loužnici, renault ji srazil ještě v obci, u posledního domu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Ivana Baláková.

Při nárazu fabie do stromu u Sulkovce na Žďársku zemřela v neděli dopoledne dvaadvacetiletá dívka, která cestovala na zadním sedadle. V neděli večer potom zahynul na silnici I. třídy u Žatce řidič osobního auta, které se čelně srazilo s dalším vozidlem.