Na případu ztracené Aničky se chtějí přiživit vyděrači

Praha - Policisté začali prověřovat v souvislosti s výzvou rodičů pohřešované Anny Janatkové dva případy vydírání. Otec a matka devítileté holčičky minulý týden nabídli odměnu 3,5 milionu korun tomu, kdo dívku zachrání, či za informace vedoucí k člověku, který stojí za jejím zmizením. Na uvedené telefonní číslo však začali podle policie volat také lidé, kteří chtějí na neštěstí zbohatnout.

„Kriminalisté v této souvislosti v současné době prověřují i několik osob, jejichž jednání by mohlo mít znaky skutkové podstaty trestného činu,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Ve dvou případech již policie zahájila úkony trestního řízení. Zoulová dodala, že od zveřejnění výzvy již policisté dostali od rodičů zmizelé dívky desítky informací vztahující se k případu.

Podvodníci se údajně ozvali i televizím Prima a Nova

Podvodníci se údajně ozvali i televizím Prima a Nova. Jeden muž navíc poslal podle Novy rodině zmizelé dívky textovou zprávu, v níž nabízel informace o případu výměnou za více než milion korun. U výslechu na policii ale vše odvolal. Poté se obrátil na televizi Nova a za exkluzivní informace o Aničce chtěl 15 tisíc. Nakonec však přiznal, že si vše vymyslel. Také Prima uvedla, že ji kontaktoval muž s tím, že má k dispozici šokující důkazy. Chtěl za ně 20 tisíc korun.

Devítiletá dívka zmizela 13. října v pražské Troji. Naposledy byla viděna v ulici Pod Písečnou, kudy se vracela ze školy. Od té doby pátraly po holčičce každý den desítky policistů, městských strážníků i vojáků, hasičů a psovodů. V Troji se ale našel jen její batoh a lahev s pitím, později se v prohledávané oblasti nalezly klíče, které děvčeti údajně také patřily.

Proti jedenačtyřicetiletému muži jsou jen nepřímé důkazy 

Pražská policie v souvislosti se zmizením dívky stíhá jedenačtyřicetiletého muže, kriminalisté jej koncem října obvinili z trestného činu zbavení osobní svobody. Muž je vyšetřován na svobodě, soud neakceptoval návrh na uvalení vazby. Podle dřívějších informací policistů se k činu nepřiznal, kriminalisté proti němu mají jen nepřímé důkazy.

Anna Janatková - policie pátrá po pohřešované dívce, která se ztratila 13. října 2010 v Praze 8 - Troji
Zdroj: Policie ČR
Autor: ČT24