Policie obvinila učitele, který na lyžařském výcviku poléval studenty

Chroustovice – Policie obvinila jednoho z učitelů Odborného učiliště v Chroustovicích na Chrudisku z útisku vůči studentům. Na lyžařském výcviku v Krkonoších měl totiž některé studenty v několikastupňovém mrazu polévat studenou vodou. Další studenti se zase váleli ve sněhu jen ve spodním prádle. Učiteli proto hrozí až rok vězení. Někteří studenti ovšem upozorňují, že s tresty souhlasili všichni a byly nepovinné.

Na jarním lyžařském výcviku byla dvacítka účňů se čtyřmi učiteli. Tresty, jako polévání studenou vodou, měli žáci podstoupit, pokud poruší pravidla. Podle policie takto učitel potrestal jednoho studenta a jednu studentku. Na případ upozornil anonym, který zaslal podnět hejtmanovi a také zástupcům školní inspekce – ti pak dopis s fotografiemi obratem předali policii.

Letos řešila školní inspekce také případ, kdy měly dvanáctileté studentky na lyžařském výcviku slízávat cukr z těl polonahých spolužáků – cukr na svlečené žáky přitom sypal sám ředitel přeloučského gymnázia Lubor Pacák. Ten sice po zveřejnění případu čelil vlně kritiky, inspektoři ale na neobvyklé zábavě neshledali nic protizákonného, ředitel tak přišel jen o osobní příplatek za tři měsíce.