Nehoda blokovala dálnici na Brno, zemřel jeden člověk

Koberovice (Pelhřimovsko) - Při srážce tří kamionů a dodávky na dálnici D1 u Koberovic na Pelhřimovsku dnes v noci zahynul osmatřicetiletý řidič. Další tři lidé jsou zraněni. Dálnici se tam ve směru na Brno podařilo úplně zprůjezdnit až po více než sedmi hodinách. Nehoda se stala kolem 1:30 na 80. kilometru dálnice u Koberovic nedaleko Humpolce a tvořily se tam dlouhé kolony. Na místě zasahovali policisté, hasiči a záchranáři.

Podle redaktora ČT Radovana Daňka se na dálnici postupně střetly kamion s návěsem, velká dodávka a dva sypači. Prý se jednalo o u nás již nevyužívané typy posypových vozů, které si cizinci převáželi k sobě do Rumunska. Svědci uvedli, že jedno auto táhlo druhé, a ani jedno z nich nebylo v dobrém technickém stavu. Do těchto sypačů údajně narazil kamion a poté následně dodávka.

„Dva rozbité sypače ležely na boku, trosky vozů se povalovaly na dálnici do vzdálenosti téměř 200 metrů, na vozovce byl rozlitý olej,“ popsal místo nehody jeden ze svědků.

Při nehodě zahynul osmatřicetiletý řidič rumunského kamionu. Řidič slovenského kamionu, který zřejmě nehodu zavinil, byl těžce zraněn a je v nemocnici. Se středně těžkým zraněním je v nemocnici i řidič druhého rumunského kamionu. Řidič dodávky byl zraněn lehce a po ošetření v nemocnici byl propuštěn, informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dálnice D1 ve směru na Brno byla tak několik hodin uzavřena a tvořily se tam dlouhé kolony. Úplně se ji podařilo zprůjezdnit až po deváté hodině. Policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy. Řidiči sjížděli z dálnice na 66. a 75. kilometru a vraceli se na 81. kilometru.

Jako nejpravděpodobnějšího viníka havárie policie uvádí řidiče slovenského kamionu, který do silničářských aut zezadu narazil. Úkolem policie teď bude vyšetřit, zda cestářská vozidla řízená cizinci byla v dobrém technickém stavu a měla na dálnici vůbec co dělat. Policisté podle mluvčí také zjišťují, zda se rumunští řidiči tažením druhého vozidla na tyči nedopustili dopravního přestupku.

/*json*/{"map":{"lat":49.587702,"lng":15.263251,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.596470070893,"lng":15.218811035156,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Ilustrační foto
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24