Opilý řidič srazil v Jablonci otce se dvěma malými dětmi

Jablonec nad Nisou - Opilý řidič dnes srazil na přechodu v Jablonci nad Nisou otce se dvěma dětmi ve věku kolem tří a pěti let. Záchranáři všechny odvezli do nemocnice. Nejmladší děvčátko má velmi vážné poranění hlavy a dýchají za něj přístroje, vážně poraněnou hlavu má i otec, druhá holčička je podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby v Jablonci Jana Slánského zraněna lehce.

Nehoda se stala po 17:30 na křižovatce ulic Smetanova a Mánesova nedaleko střední školy. Otec tam s kočárkem přecházel ulici, když mu řidič osobního vozu nedal přednost. „Opakovaná dechová zkouška na místě ukázala, že řidič má v dechu víc než promile alkoholu, policisté ho proto zadrželi,“ řekl mluvčí krajské policie Petr Kmínek.

Všichni tři zranění byli převezeni do jablonecké nemocnice. „Mladší dítě bude po vyšetření na počítačovém tomografu převezeno podle závažnosti poranění na neurologii do Liberce, nebo na specializované pracoviště v Praze-Motole,“ dodal Slánský. Poranění děvčátka je podle něj velice vážné. Přepravit ji musela sanitka, protože počasí nedovoluje, aby do Prahy letěl vrtulník.