Od rána na silnicích zahynuli tři chodci

Praha/Brno/Zlín – Obzvlášť nebezpečné pro chodce jsou dnes české silnice. Od rána už tři lidé přišli o život při střetech s auty. Přímo na přechodu srazilo osobní auto v Praze třiaosmdesátiletou ženu. Další čtyřiasedmdesátiletá žena zahynula ve Slavičíně na Zlínsku, když přecházela vozovku mimo přechod pro chodce. Neznámý muž zemřel také v Brně, kde ho přejelo auto, když ležel na silnici. Podle policie ale není jisté, zda přišel o život kvůli nehodě, nebo už dříve. Dnes zahynul také jeden řidič, který v Ostravě narazil do zdi.

Ráno kolem půl osmé přišla o život třiaosmdesátiletá žena, která po přechodu přecházela ulici Pod Královkou v Praze 6. Ačkoli na místo nehody ihned dorazili záchranáři a zraněné poskytli první pomoc, žena následkům zranění na místě podlehla.

Nehoda ve Slavičíně byla obzvlášť nešťastná. Čtyřiasedmdesátiletá žena bezpečně došla ze svého domu k sanitce, která na ni čekala, potom se ale rozhodla, že se vrátí domů pro hůlku. Nerozhlédla se však a v podstatě vběhla pod auto, řekla policejní mluvčí Jana Bartíková.

„Laskavě žádáme všechny svědky, kteří tragédii zahlédli, aby se přihlásili na lince 158 nebo na kterémkoliv obvodním oddělení. Zejména toto neštěstí mohli vidět lidé, kteří stáli na autobusové zastávce U hotelu naproti slavičínského obvodního oddělení Policie ČR a kteří v 5:55 odjížděli autobusem ve směru Brumov-Bylnice a Zlín,“ doplnila Bartíková.

V brněnské Purkyňově ulici zemřel kolem osmé ráno neznámý muž. Ležel ve vozovce a narazilo do něj projíždějící auto. Policie netuší, zda se muž stal obětí dopravní nehody nebo zemřel krátce před kolizí kvůli případným zdravotním potížím. Kvůli vyšetřování nehody byla v Purkyňově ulici zastavena doprava, odkloněny byly i tramvaje.