Koncept vládních reforem spatří světlo světa do jara

Praha – Kabinet premiéra Petra Nečase hodlá nejpozději v únoru či na počátku března předložit Národní koncept reforem. Na snídani pořádané Slovensko-českou obchodní komorou premiér uvedl, že v konceptu by měly být i „milníky“, tedy časová období, kdy by klíčové reformy měly být zpracovány a následně předloženy v podobě legislativních změn.

„Znamená to komplexně představit celý balíček klíčových změn, které chceme provést v daňové oblasti, v sociální oblasti, v důchodové oblasti, ve zdravotní oblasti, ve školské oblasti, v právní oblasti, v oblasti rozvoje vědy, výzkumů a inovací,“ vysvětlil předseda vlády. Představením konceptu reforem by podle něj mělo být jasné, co vláda do konce svého volebního období hodlá udělat. „Jakou cestou půjde. Ta cesta bude natrasovaná včetně důležitých časových milníků,“ podotkl Nečas.

Jeho koaliční vláda se podle něj „bohužel nemůže“ vyhnout ani politickému cyklu. Proto by v konceptu reforem měly být vytyčeny i časové body, k nimž budou jednotlivé reformy zpracovány a předloženy v podobě konkrétních legislativních změn.