Opilému řidiči, který srazil v Jablonci otce s dětmi, hrozí 4 roky

Jablonec nad Nisou - Opilému řidiči, který v pátek večer srazil v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce otce s dvěma dcerami ve věku tří a pěti let, hrozí za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky až čtyři roky vězení. V dechu mu policisté naměřili téměř dvě promile alkoholu. Řidič bezprostředně po nehodě putoval do policejní cely a vyšetřovatel podával návrh na uvalení vazby, uvedl dnešní Jablonecký deník. Soudce ale muže po sdělení obvinění propustil na svobodu.

Nehoda se stala v pátek v 17:30 na křižovatce Smetanovy a Mánesovy ulice nedaleko střední školy. Otec tam s kočárkem přecházel ulici, když mu čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozu nedal přednost. Mladší děvčátko muselo být s těžkým poraněním hlavy převezeno na specializované pracoviště v Praze Motole, otec a starší dcera byli s poraněnými hlavami hospitalizováni v Jablonci. Rodina se nepřeje zveřejňovat o jejich stavu bližší informace.

V zimních měsících nehod s tragickými následky přibývá

Podle jablonecké policejní mluvčí Ludmily Knopové podobných nehod v posledních dnech přibývá, na vině je tma a deštivé počasí. Naposledy dnes v 06:40 srazilo v Železném Brodě na Jablonecku osobní auto na přechodu třináctiletou dívku. „Nehoda se stala u autobusového nádraží v Mánesově ulici, devatenáctiletý řidič děvče na přechodu přehlédl,“ popsala nehodu Knopová. Podle mluvčího zdravotnické záchranné služby Jana Slánského bylo děvče s otřesem mozku a pohmožděnou rukou a nohou převezeno do semilské nemocnice.

V podzimních a zimních měsících přibývá podle policie nehod s tragickými následky, pod nimiž se výrazně podepisují i povětrnostní podmínky - jako vítr, námraza, sněžení, déšť nebo mlha. Přizpůsobit by se tomu měli i chodci a v zájmu vlastního bezpečí by měli nosit na oblečení reflexní prvky.