Policie zadržela dva podezřelé z ozbrojené loupeže v Budějovicích

České Budějovice - Jihočeští policisté zadrželi dva muže, podezírají je z ozbrojené loupeže. Muže ve věku 29 a 36 let viní z toho, že na začátku března přepadli zasilatelskou společnost v Českých Budějovicích a z trezoru a ze stolu pokladní vzali nejméně dva miliony korun. Při přepadení byli muži oblečeni do kombinéz, obličej maskovali černými kuklami. Zaměstnancům hrozili samopalem. Z místa ujeli připraveným autem. Vůz kriminalisté po několika hodinách po činu našli ohořelý za Českými Budějovicemi u obce Hrdějovice.

Při vyšetřování policisté zjistili, že auto pravděpodobně jeden z pachatelů odcizil v Rakousku. Prověřování této stopy postupně kriminalisty přivedlo k mladšímu z dvojice lupičů. Na místě ohořelého vraku vozidla pak kriminalistický technik našel stopy, které odhalily druhého pachatele. Kriminalisté pak dvojici mužů sledovali a v minulých dnech zadrželi jednoho z nich. Druhý si vyslechl obvinění ve vazbě, kde je kvůli jiné trestné činnosti. Oba muži jsou už ve vězení.

Při zadržení prvního pachatele udělali policisté domovní prohlídku, při níž našli rychlá luxusní vozidla pachatelů a několik samopalů se stovkami nábojů. U jednoho z pachatelů kriminalisté našli a zajistili několik set tisíc korun z loupeže. Kriminalisté budou zjišťovat, jaké měli pachatelé další úmysly, a to vzhledem k tomu, jak byli vyzbrojeni.