Na Ústecku umírají při nehodách hlavně chodci

Ústí nad Labem - Během posledních šesti dnů zahynuli na silnicích v Ústeckém kraji celkem tři chodci a každému z nich bylo přes 60 let. Při všech ostatních nehodách přitom zahynul jen jeden další člověk, vyplývá ze statistik. Policisté soudí, že série sražených chodců může souviset s temnými podvečery a nevlídným počasím. Všem třem obětem bylo přes 60 let a zemřely při nehodách buď navečer, nebo naopak brzy ráno.

„S nevlídným počasím a špatnou viditelností to opravdu může souviset, řidiči mají spoustu jiných starostí,“ uvedl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Podle krajské policejní mluvčí Jany Matonohové to zřejmě souvisí s tím, že je brzy tma a lidé chodí do práce i nazpátek za tmy. Provoz je tím pádem úplně jiný než v létě.

Právě na Děčínsku smetlo v úterý vpodvečer nákladní auto s přívěsem na osvětleném přechodu jednašedesátiletého muže. Druhý den ráno utrpěla smrtelná zranění devětašedesátiletá žena při přecházení frekventované silnice v Ústí nad Labem - Vaňově, už v neděli zahynula na přechodu v Klášterci na Chomutovsku pětasedmdesátiletá důchodkyně. Řidič, který ji srazil, navíc neměl řidičský průkaz a řídil také opilý.

Počet mrtvých chodců kontrastuje s jedním lidským životem, který si vyžádaly všechny ostatní nehody v celém kraji.