Pražské policii ujížděl v kradeném autě zdrogovaný mladík

Praha - Jedenadvacetiletý řidič se dnes dopoledne snažil ujet policejní hlídce, která ho chtěla zkontrolovat v Praze 6. Při tom se však srazil s jiným vozem. Během této dopravní nehody utrpěli oba lidé zranění, proto jim byla přivolána záchranná služba. Následně policisté zjistili, že mladík jim ujížděl v kradeném voze a byl pod vlivem drog, uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

„Jednadvacetiletý řidič vozidla Peugeot byl policisty vyzván k podrobení se orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu. Ta byla sice negativní, avšak orientační zkouška na přítomnost jiných návykových látek vykazovala pozitivní hodnoty,“ uvedla Rösslerová.

Mluvčí upřesnila, že hlídka se snažila řidiče vozu Peugeot kolem 9:30 zastavit v rámci běžné silniční kontroly u křižovatky Kukulovy a Bělohorské ulice. Mladík ale na výzvu nereagoval a začal ujíždět. V obci Chýně u Prahy se pak srazil s vozem Škoda Superb.

Policisté rovněž zjistili, že Peugeot byl od soboty v evidenci ukradených aut, dodala mluvčí.

/*json*/{"map":{"lat":50.06131,"lng":14.229378,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.060995992329,"lng":14.229226112366,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/