Českobudějovická vysoká škola zrušena nebude, rozhodl Dobeš

České Budějovice - Českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) prošla hodnocením akreditační komise. Na základě toho se ministr školství Josef Dobeš rozhodl, že školu nezruší. O zrušení školy už uvažovalo ministerstvo za vedení Miroslavy Kopicové, na jaře ale od záměru upustilo. Na podzim pak na zrušení školy tlačil náměstek ministra Kryštof Hajn, který prý na začátku října dokonce vedení školy vyhrožoval.

Dobeš bude hodnotící zprávu akceptovat a nebude vyvíjet žádný tlak, který by vedl ke zrušení této školy. Předtím avizoval, že budoucnost školy závisí na výsledcích hodnocení akreditační komise. „Budu respektovat zprávu a závěr akreditační komise, která říká, že souhlasí s prodloužením platnosti akreditace bakalářského studijního programu ekonomika a management a ekonomika podniku na dobu šesti let,“ uvedl Dobeš. Kontrolu na školu poslalo podle Radiožurnálu právě ministerstvo, a to kvůli pochybnostem o kvalitě výuky.

VŠTE je veřejnou vysokou školou, která vznikla v roce 2006. Nyní má přes 2 200 studentů, do prvních ročníků tento akademický rok nastoupilo téměř 1 300 posluchačů. Na náměstka Hajna podala kvůli jeho nátlaku trestní oznámení. Prý se při jejich společné schůzce dopustil trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a vydírání. V závěru října ministr náměstka odvolal, s trestním oznámením tento krok nesouvisel.