Pomsta za volby. Místostarostu zmlátili baseballovou pálkou

Třemešné - Místostarostu Třemešné na Tachovsku Jaroslava Tomana v noci ze soboty na neděli zmlátili baseballovou pálkou dva mladíci. Muž skončil s otřesem mozku v nemocnici. Informuje o tom deník Právo. Podle všeho mělo jít o pomstu za komunální volby. Toman, jenž je ve funkci pouhé dva týdny, totiž podpořil kandidáta z jiného politického uskupení, než za které sám kandidoval. Po útočnících už pátrá policie.

„Před půlnocí někdo zabouchal na dveře mého bytu. Otevřel jsem a na chodbě stáli dva kluci. Zeptal jsem se jich, co chtějí. V tom se na mne vrhli,“ popisuje Toman s tím, že ví, o koho se jedná. „Já jsem je poznal, jsou to místní. Jejich rodiče pracovali na obecním úřadě,“ dodal.

Tomanův hlas byl rozhodující

Podle Tomana jde o dozvuk volby nového starosty. „Dokud mě ale k tomu nevyslechne policie, nechci se o motivu příliš podrobně šířit,“ podotýká muž, jenž celou věc nechtěl původně ani hlásit. Udělal to za něj až starosta Ladislav Kletečka (nez.).

„Měl jsem strach, aby se útoky vůči němu nestupňovaly,“ vysvětluje. I on je o důvodu útoku přesvědčen. Při vyrovnané volbě starosty byl Tomanův hlas rozhodující. „Podpořil mne, a to vyvolalo v druhém táboře zlou krev,“ říká starosta.