Dřív jezdily do hotelu v Dubí špičky ČSSD, teď tam policie našla pěstírnu marihuany

Dubí – Policisté našli v bývalém hotelu Corrado v Dubí na Teplicku pěstírnu marihuany. Při domovní prohlídce objevili dnes ráno přes 5000 rostlin, jejichž hodnota na černém trhu by se pohybovala kolem pěti milionů korun. Třem zadrženým cizincům hrozí až desetileté vězení. Pěstírnu cizinci zřídili v horních patrech domu, a to včetně půdních prostor. Vlastníkem bývalého hotelu Corrado byl člen teplické ČSSD Martin Prokeš. V hotelu se opakovaně scházely špičky ČSSD včetně předsedy Jiřího Paroubka.

Zásahová jednotka na místě zadržela tři cizince, kteří jsou podezřelí z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.   

Současným provozovatelem budovy je společnost Corporeal Property Invest, která má v domě i oficiální sídlo. Firma provozuje hotel Pohoda a připravuje stavbu hotelu Staré Splavy u Doks. Na telefonním čísle společnosti se nikdo nehlásil.   

V prvním patře budovy připravovala společnost prostory pro Senior centrum Pohoda, které zde mělo od ledna příštího roku provozovat sociální služby pro seniory. Ředitel Senior centra Michal Slavík si během svých návštěv v budově ničeho podezřelého nevšiml. „Jezdil jsem tam jednou, dvakrát týdně, když chtěl prostory vidět někdo z klientů. Jedinou změnou byl zámek na třetím patře výtahu. Majitel domu nám sdělil, že třetí patro pronajal a že si to tak nájemce přál,“ uvedl Slavík.