Policie zadržela čtrnáctiletého násilníka, který zbil vozíčkáře

Praha - Pražští kriminalisté a policejní inspekce ve čtvrtek zadrželi teprve čtrnáctiletého chlapce, který má na svědomí brutální napadení vozíčkáře v Praze. Muže upoutaného na vozík zbil a okradl o mobil i doklady. Policisté poté zjistili, že ten samý chlapec oloupil i třiaosmdesátiletou ženu. Vzhledem k tomu, že násilník není trestně odpovědný, skončil v diagnostickém ústavu. Odtud zřejmě poputuje zpátky k rodičům na Slovensko.

Chlapec třicetiletého tělesně postiženého pana Ladislava nejprve shodil z vozíku. Začal se s ním prát o kapsičku s doklady, mobilem a penězi. „Noha mi zůstala na vozíku zafixovaná, hlavou jsem byl na chodníku. On mě trochu obešel, furt jsme se tahali,“ vzpomíná napadený vozíčkář. Jakmile ležel na zemi, chlapec do něj začal kopat, mimo jiné i do hlavy, a nakonec ho okradl.

Po mladém násilníkovi kriminalisté pátrali několik týdnů. Prohlédli stovky záznamů z kamer umístěných v metru. Na nich poznali mladého útočníka a poskládali dohromady, jak se v ten večer vše událo. Záběry ukázaly, že se chlapec, který šel ve skupince se ženou a malým dítětem, s vozíčkářem potkal na stanici metra Florenc asi půl hodiny před útokem. Chlapec si jej všiml a dokonce mu pomohl do vagónu. Už tehdy byl rozhodnutý, že ho přepadne. Když všichni vystoupili na Černém mostě, chlapec šel pár kroků za vozíčkářem, nandal si kapuci a po pár minutách chůze na muže zaútočil.

Napadení vozíčkáře nebylo jediným přečinem

Poté, co policisté agresivního chlapce zadrželi, zjistili, že se zřejmě dopustil ještě nejméně jednoho podobného činu. Na začátku listopadu v Praze 9 v Hejtmanské ulici okradl údajně třiaosmdesátiletou ženu, která právě odemykala branku k domu. Vytrhl jí kabelku s penězi, mobilním telefonem a dalšími věcmi a utekl pryč. Policisté o případu vyrozuměli sociální pracovníky. O dalším osudu nezletilého chlapce rozhodne soud - je ze Slovenska, kde má i rodiče, v Česku žije s bratrem. Možná jej proto čeká cesta zpět k rodičům.

O doklady a peníze pan Ladislav definitivně přišel. Kriminalistům se ale podařilo v zastavárně najít jeho mobil a ten mu brzy vrátí. „Jsem rád, že ho chytli, přestože jsem to upřímně nečekal. Minimálně to bude memento pro ostatní, že se ne vždycky schovají před spravedlností,“ dodal pan Ladislav.

Záznam trojice kamerou v metru
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24