Vraždu stařenky spáchal její vnuk, věří policie

Jihlava - Z vraždy třiaosmdesátileté ženy v Rynárci na Pelhřimovsku obvinili policisté jejího pětatřicetiletého vnuka. Podle dosavadního šetření ji zřejmě v hádce škrtil a pak ji ubil dřevěnou tyčí. Tělo důchodkyě bylo nalezeno v jejím domě ve středu večer. Vnuk se k činu nejprve přiznal, ale pak své přiznání popřel. Muži hrozí až 18 let vězení. Na Vysočině bylo letos šetřeno osm vražd, stejný počet jako loni za celý rok.

Žena zřejmě zemřela kvůli poranění hlavy. „Lze předpokládat, že údery do hlavy byly velice silné, dá se říci brutální,“ potvrdil vyšetřovatel Pavel Kubiš. Muž zřejmě napadl svoji babičku v hádce, která se týkala nějakého hospodaření v rodině. „Byla to jedna z věcí, která pachateli vadila, babičce ji vyčítal,“ doplnil vyšetřovatel. Vnuk je nyní v policejní cele a policisté dali podnět k jeho vzetí do vazby.

Ženu drobné postavy pachatel podle kriminalistů uhodil nejméně jednou do hlavy, i když už ležela na zemi. V domě zavražděné se ale podle dosavadních zjištění nic neztratilo. Vražedná zbraň nebyla zajištěna. Vnuk v přiznání uvedl, že ji spálil.

Důchodkyně žila v domě sama, podle šetření kriminalistů neměla konfliktní povahu. Její tělo našel zeť, který přišel na návštěvu. Policie měla podezření na pachatele z rodiny. Ve čtvrtek se k činu doznal dosud netrestaný vnuk. „Byla provedena prověrka jeho výpovědi na místě činu, kdy on nám popsal a předvedl, jakým způsobem mělo k vraždě dojít,“ uvedl Kubiš. Kriminalisté věří, že zajištěné důkazy mohou podezřelého muže usvědčit i bez jeho přiznání.