Nehoda autobusu uzavřela dálnici D8

Ústí nad Labem - Přes pět hodin byla dnes uzavřena dálnice D8 směrem z Německa na Prahu. Na 76. kilometru ji zablokovala nehoda autobusu, který prorazil svodidla a zapadl do příkopu vedle vozovky. Nikomu se nic vážného nestalo, nejhorším zraněním byla zlomená ruka a otřes mozku. V autobuse cestoval tým karatistů, kteří se vraceli z turnaje v Německu.

Nehoda se stala na 76. kilometru zhruba ve 02:00, příčinu policisté vyšetřují. Český autobus převážel 45 lidí. „Došlo tam jen k lehkým zraněním, hlavně oděrkám, nejvážnější zranění mají charakter otřesu mozku a zlomené ruky,“ řekl operační důstojník dálniční policie.

Záchranná služba odvezla do nemocnice v Ústí nad Labem 34 lidí. „Většina z nich přijela jen na pozorování, jejich zranění byla na pohled banální, ale u takovýchto nehod je riziko vnitřního zranění, takže jsme ho museli vyloučit,“ uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. V péči lékařů zůstali jen čtyři zranění, kromě zlomené ruky a otřesu mozku se jedná ještě o dvoje pohmoždění krční páteře.