Od ledna zruší cizinecká policie 682 tabulkových míst

Praha – Od ledna příštího roku čekají cizineckou policii velké změny. Zruší se polovina pracovních míst a v každém kraji vznikne odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra. Poslanci už změnu schválili, senátoři o ní budou rozhodovat 8. prosince. O novém postupu rozhodl ministr Radek John v rámci šetření peněz a boje proti korupci. Od ledna 2011 tak bude zrušeno 682 tabulkových míst, zhruba 700 lidí pak bude převedeno pod nové policejní obory.

Cizinecká policie pomáhá vedle ochrany hranic i při vyhledávání nelegálně zaměstnaných cizinců. Například v Jihlavě už takto úspěšně zasáhla v několika firmách. Od ledna se v tomto ohledu nic nezmění. Na každém kraji totiž nově vzniknou odbory cizinecké policie. „V rámci odboru bude zřízeno oddělení pátrání, kontroly pobytu a eskort s dislokací v Jihlavě,“ dodal vedoucí inspektorátu Služby cizinecké policie Jihlava Leoš Švarc.

V kraji Vysočina se změny dotknou 89 policistů. Šest služební poměr ukončí, další budou převedeni pod jiné policejní obory a budou pracovat například na integrovaném operačním středisku. „Jedná se o ty útvary, kde jsme se potýkali s nedostatkem policistů, například služba dopravní policie, kriminální policie a zásahová jednotka pro Dukovany,“ uvedla mluvčí Policie kraje Vysočina Dana Čírtková.

Změny počtu pracovníků cizinecké policie na Vysočině
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24