Za vraždu otce stráví muž 16 let ve vězení

Ostrava – Dvaadvacetiletý Martin Kunc z Oder na Novojičínsku půjde za brutální vraždu otce na 16 let do vězení. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. Mladík podle rozsudku otce zavraždil 18 ranami nožem letos v únoru. Mrtvolu pak ukryl v hromadě uhlí ve sklepě rodinného domku, kde společně žili. Tělo našla po dvou měsících policie, kterou nejprve kontaktovala sestra obžalovaného s tím, že už delší dobu otce neviděla. Policisté při pátrání prohledali i dům. Ve sklepě pak našli v uhlí jeho mrtvolu. Rozsudek není pravomocný. Kunc i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

Kunc, který se jako dítě tři roky léčil na psychiatrii, se před soudem k útoku přiznal. „Udělal jsem hodně špatnou věc,“ řekl. Dodal ale, že příčinou byly dlouhodobé spory. Otec jej údajně chtěl z domu vyštvat. Mladík kromě základní školy nemá žádné další vzdělání. V létě pracoval na stavbách a v zimě bral podporu. Otec mu vyčítal, že plýtvá elektřinou a vodou. „Vypínal vodu i elektrický proud. Nadával, že mám velkou spotřebu. Nelíbilo se mu, že můj pes není čistokrevný,“ popsal Kunc důvody častých hádek. Podle soudce se ale rozhodně nemohlo jednat o zabití. Předseda senátu čin označil za vraždu provedenou zvlášť brutálním způsobem.

Kunc: Pamatuji si jen začátek útoku. Pak až to, jak jsem stál nad tělem

V den vraždy se v domku v Odrách oba muži opět pohádali právě kvůli spotřebě vody. „Sprchoval jsem se a najednou přestala téct voda. Šel jsem za otcem, aby ji pustil, že se chci umýt. Zase nadával. Odešel jsem. Na chodbě za mnou došel, chytil mě za krk. Bál jsem se,“ popsal konflikt Kunc. Dodal, že sáhl po noži a otce bodl: „Pamatuji si jen začátek útoku. Pak až to, jak jsem stál nad tělem.“ Sedmapadesátiletému otci zasadil nožem s čepelí dlouhou okolo 15 centimetrů celkem 18 ran. Nůž zasáhl například mozek, krční tepnu i obě plíce. Muž na místě zemřel.

Po činu mladík odtáhl tělo do sklepa a ukryl ho v hromadě uhlí. V domě ještě jednu noc přespal. „Udělal jsem to první, co mě napadlo. To bylo ukrytí těla. Z domu jsem pak utekl,“ řekl. Několik dnů cestoval po Moravě. Chvíli bydlel u sestry a pak na ubytovně v Odrách, kde jej zatkla koncem února policie. „Jediný, komu jsem se svěřil, byl můj pes. Lidem moc nevěřím. Jedině bratrovi. Tomu se ale zrovna narodilo dítě. Nechtěl jsem mu přidělávat starosti,“ dodal. Měsíc před vraždou řešil chování Martina Kunce i Městský úřad v Odrách. Mladík tehdy svému otci vyhrožoval, že ho zbije, a sprostě mu nadával.

Krajský soud v Ostravě
Krajský soud v Ostravě