Do Prahy se sjeli zástupci obcí oceněných v soutěži Vesnice roku

Praha - Starostové obcí oceněných v soutěži Vesnice roku 2010 přijeli do Prahy. Čekalo je slavnostní setkání na půdě Senátu a odpoledne je přijal prezident Václav Klaus. Vítězem letošního ročníku jsou Ratměřice na Benešovsku. S prestižním titulem obec získala i dva miliony korun na svůj další rozvoj. Vítězné obce jednotlivých krajských kol soutěže a nositelé ocenění Zlatá stuha byly v termínu od 30. srpna do 5. září navštíveny a hodnoceny celostátní hodnotitelskou komisí složenou ze zástupců vyhlašovatelů soutěže. V čele komise, která posuzovala letošní kolo soutěže, stál starosta Tučína Jiří Řezníček. Právě tato obec loni zvítězila, a získala tak titul „Vesnice roku 2009“.

Do letošního šestnáctého kola soutěže se přihlásilo rekordních 361 obcí. Starostovi vítězných Ratměřic gratuloval premiér Petr Nečas a titul mu předal ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. „Máme radost, je to ocenění za naše úsilí. Díky tomuhle víme, že to děláme dobře,“ uvedl starosta Ratměřic Viktor Liška. Na druhém místě skončil městys Koloveč z Plzeňského kraje a třetí příčku obsadila obec Hlavnice, která leží ve Slezsku.

Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova je každoročně vyhlašována již od roku 1995. Cílem této soutěže je snaha vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

/*json*/{"map":{"lat":49.643389,"lng":14.755736,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.643389,"lng":14.755736,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Kostel v Ratměřicích
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24