Midibusová linka propojí pražská obchodní centra i nádraží

Praha – Tři obchodní centra na východě a jihu Prahy, tři železniční stanice nebo léčebné a rehabilitační centrum Chvaly propojí městská midibusová linka 296, která začne jezdit 12. prosince. V den, kdy začnou platit nové jízdní řády na železnici nebo v regionální i dálkové autobusové dopravě, dojde v Pražské integrované dopravě i k řadě dalších změn. Kromě dalších úprav autobusových linek na východě a jihu metropole dojde k výraznějším změnám v noční autobusové dopravě, obslouženy budou čtvrti, kam dosud noční autobusy nejezdily, zavedena bude i linka do Odolena Vody.

Linka 296 pojede ze zastávky Nádraží Horní Počernice přes zastávky Chvaly, Obchodní centrum Černý Most, Nádraží Kyje, Obchodní centrum Štěrboholy, Nádraží Horní Měcholupy a Skalku do zastávky Sídliště Skalka. Jezdit bude každou půlhodinu od 6 do 22 hodin. „Obslouží oblast starých Chval, bezbariérových domů v Bryksově ulici, okolí Kyjského rybníka, oblast Dolních Počernic severně od železniční tratě a okolí zástavby Hornoměcholupské ulice nad Hostivařskou přehradou,“ přiblížil význam nové linky Martin Jareš z organizace ROPID.

Po zavedení nové linky budou mít některé městské autobusy kratší trasu, například linka 101 končit u hostivařského nádraží. Zcela zrušeny budou linky 141, 190 a 222, které nahradí dopravní podnik posílením jiných linek.

Noční autobusy budou nově jezdit za severní hranice metropole, stávající linky obslouží také čtvrtě, které dosud míjely – Řeporyje, Nebušice, Ďáblice, Dubče a Křeslice. Zavedeny budou nové linky 514 (Sídliště Ďáblice – Květnová – Ďáblice), 515 (Hradčanská – Nebušice), 516 (Újezd nad Lesy – Klánovice) a 608 (Kobylisy – Odolena Voda, Dolní náměstí).