Muž z Trutnovska postřelil bratra, poté se vzdal policii

Dvůr Králové nad Labem – Ozbrojený muž ze Dvora Králové nad Labem v odpoledních hodinách postřelil svého bratra. Ten byl posléze s vážným zraněním převezen do nemocnice. Střelec přivolal policii, ale pak se zabarikádoval na půdě svého rodinného domu. Vyhrožoval, že se zastřelí, po třech hodinách se však vzdal policistům. Muž bude obviněn z pokusu o vraždu.

Muž bratra postřelil kolem 15:00, poté přivolal záchranáře, policistům oznámil, že chce spáchat sebevraždu, a zabarikádoval se na půdě. „Operační důstojník s ním byl 17 minut v kontaktu, než na místo dorazila hlídka. Následně přijeli také policejní vyjednavač a zásahová jednotka,“ poslala akci Ježková.

Policistům se podařilo muže přesvědčit, aby sebevraždu nespáchal, a před šestou hodinou večerní se vzdal policii. „Pokračujeme ve vyšetřování případu, muž bude pravděpodobně obviněn z pokusu o vraždu,“ řekla mluvčí. Útočník na svého bratra vystřelil třikrát, jedna z ran poškozeného zasáhla na krku. Záchranáři jej převezli do hradecké fakultní nemocnice.