Ministr dopravy řeší problémy zdravotnictví

Praha - Vedení Věcí veřejných se dnes už podruhé sejde s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem. Mluvit budou o nové verzi reformy zdravotnictví, kterou chce strana ve spolupráci s komorou připravit. Věci veřejné, konkrétně ministra dopravy Víta Bártu, oslovil sám Kubek, který se obává o české zdravotnictví v případě hromadného odchodu lékařů.

„Za Vítem Bártou jsem šel jako za představitelem Věcí veřejných, ne jako za ministrem dopravy,“ říká Kubek. Představil mu základní problémy českého zdravotnictví. Společně teď chtějí připravit novou verzi reformy tak, aby se zdravotní péče vyhnula hrozící krizi.

S ministrem Bártou se Kubek sešel už minulý týden. Na vládu pak apeloval, aby prodloužila platnost takzvaného Janotova balíčku. V opačném případě můžou některé druhy léků podražit. Návrh vlastní reformy chce partaj dokončit na ideové konferenci 11. a 12. prosince v Praze.

„Naším cílem jako politické strany Věci veřejné je snažit se předkládat maximálně vydiskutované návrhy, na kterých chce strana v rámci zdravotní reformy trvat, a proto je třeba najít shodu v zásadních věcech, které je třeba provést,“ podotýká ministr dopravy Vít Bárta. Právě Bárta je hlavní postavou jednání. Na jeho hlavu se už proto snáší kritika za mezirezortní zásahy. Podle jeho vlastních slov chystá ale návrh jako jeden z ekonomických ministrů.