Tragédie v Kostelci: Po dítěti zemřela i matka

Praha - Dnes ráno zemřela ve vinohradské nemocnici matka dítěte, které uhořelo při včerejším požáru rodinného domku ve středočeském Kostelci nad Labem. Podle mluvčí nemocnice Jany Jelínkové měla žena popáleniny 3. stupně po celém těle. Zraněním podlehla kolem páté hodiny ráno. Hasiči k ohni vyjížděli ve středu kolem půl páté odpoledne. Plameny se jim podařilo definitivně zlikvidovat o hodinu později. Policie nevylučuje možnost, že byl tragický požár založen úmyslně. Vyšetřování je ale zatím na začátku.

Hasiči dorazili do rozestavěného dřevěného domku okamžitě poté, co požár nahlásili sousedé. Dovnitř se ale nemohli dostat, dveře byly zamčené. Museli rozbít okna a dveře. Vevnitř pak našli na posteli 4letého chlapce, který nejevil známky života, a jeho matku. Šéf středočeských kriminalistů Michal Mazánek potvrdil, že jednou z vyšetřovacích verzí je i varianta, že požár založila chlapcova matka.

V případu byla podle Mazánka nařízena pitva. Více ale kriminalisté zatím vyšetřování komentovat nechtějí. Neštěstí vyšetřují jako násilný trestný čin, variantou může být i vražda nebo sebevražda. Příčinu požáru dosud nestanovili ani hasiči, kteří se dnes na místo opět vrátili.

/*json*/{"map":{"lat":50.226261,"lng":14.585258,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.226261,"lng":14.585258,"type":"32","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/