Vojenská policie používala v autech kradenou navigaci

Praha - Vojenská policie nakoupila a ve svých sedmi autech používala navigaci ukradenou ze skladů v Německu. Přístroje vojenskou policii přišly asi na půl milionu korun. Uvedl to dnes Český rozhlas-Radiožurnál a server Rozhlas.cz s tím, že případ vyšetřuje republiková policie pro podezření z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti. Podezřelý není podle vojenské policie členem jejich útvaru.

„Vzhledem ke skutečnosti, že ve věci se jedná o podezření na pachatele stojícího mimo působnost vojenské policie, celý případ šetří Policie České republiky. Vojenská policie na základě dožádání prověřuje pouze určité informace,“ sdělila ČRo vojenská policie.

Podle serveru před několika lety někdo ze skladů v Německu ukradl originální navigace do volkswagenů. Ty se pak o nějaký čas později ocitly v autech vojenské policie. „Tato armádní složka jich pro své volkswageny koupila sedm, a to podle informací Českého rozhlasu za necelý půlmilion korun. Jedna tak vyšla zhruba na sedmdesát tisíc korun,“ uvedl server.

Odhalení kradených navigací bylo hlavně dílem náhody. Jedna z navigací se porouchala a při opravě technici podle čísla výrobku z databáze zjistili, že opravují ukradený kus. Vojenská policie pak přišla na to, že z loupeže pochází i ostatních šest navigací.

Společnost Import VW Group, která vozy pro vojenskou policii dodala, podle mluvčího Jana Klímy prodala vozy VW Transporter na přání zákazníka bez navigace. „Navigaci včetně vestavby následně montoval zákazníkem vybraný dodavatel,“ uvedl Klíma. Vzhledem k policejnímu vyšetřování další informace neposkytl.