Pořad ČT vnese světlo do případu zmizelé Aničky

Praha - Ve středu 15. prosince se veřejnost dočká oficiálního policejního vyjádření k případu pohřešované Anny Janatkové. Dosud se v případu policie řídila informačním embargem. V pořadu České televize Na stopě vystoupí v přímém přenosu vedle otce ztracené dívky také Jiří Vokuš z policejního prezidia. Osvětlit by měl třeba roli zadrženého muže, kterého policie stíhá pro trestný čin zbavení osobní svobody. Pořad Na stopě vysílá ČT1 dnes večer ve 22 hodin.

Vokuš by měl také specifikovat význam takzvané rakouské stopy. Jolanda Pilařová z ostravského studia ČT, které pořad Na stopě vyrábí, předeslala, že policista shrne dosavadní vyšetřování. V pořadu se počítá i s prostorem pro diskusi s otcem Anny, který dorazí přímo na natáčení.

Tatínek zmizelé Aničky Miloš Janatka: „Chtěli jsme shrnout to, kam dospělo vyšetřování a upozornit veřejnost na dva nebo tři momenty, kdy je potřeba se zamyslet, jestli někdo něco opravdu neví… Měl by to být faktický pořad, kde budeme mluvit o tom, co víme a co bychom ještě mohli zjistit, pokud by si někdo vzpomněl, a ne, jak to cítíme, protože to se popsat nedá.“

Moderátor pořadu Na stopě Roman Svoboda: „Na náš pořad se obrátil pan Janatka, aby dostal prostor ke svému vyjádření. My rozhodně nevíme, jestli dnešní vysílání pomůže najít Aničku Janatkovou, ale nezbývá než doufat.“

Video Telefonát moderátora Romana Svobody
video

Telefonát moderátora Romana Svobody

Devítiletá Anna Janatková se ztratila letos 13. října cestou ze školy v pražské Troji. Její rodiče už dvakrát vystoupili s výzvou, na třiapůlmilionovou odměnu zatím nikdo věrohodný nezareagoval. Pražská policie v souvislosti se zmizením Anny stíhá jednačtyřicetiletého muže. Je vyšetřován na svobodě, soud neakceptoval návrh na uvalení vazby. Podle dřívějších informací policistů se k činu nepřiznal, kriminalisté proti němu mají jen nepřímé důkazy.