Tragédie ve Dvoře Králové - muž postřelil bratra, přítelkyně teď zapálila dům

Dvůr Králové nad Labem - Hasiči ve Dvoře Králové nad Trutnovsku vyjížděli dnes odpoledne k požáru domu, ve kterém ve středu postřelil muž svého bratra. Policie na místě zadržela přítelkyni jednoho z mužů, která se přiznala, že dům zapálila. Žena skončila v nemocnici, protože se nadýchala kouře. Požár napáchal škodu za sedm set tisíc korun. Na místě byl i pyrotechnik, protože v domě byla uskladněná munice.

„Požár vypukl v místnosti v prvním nadzemním podlaží. Během hašení byla v další místnosti nalezena uskladněná munice. Plameny se naštěstí nedostaly až do pokoje s uloženou municí, nalezené věci zajistili policejní specialisté,“ uvedla mluvčí hasičů. Požár zničil obývací pokoj, kuchyň a další místnost. Poškodil také stropy, podlahu půdy a částečně i střechu.

Policie v týdnu oznámila, že v domě, kde osmapadesátiletý muž postřelil svého o osm let mladšího bratra, našla další zbraň a dva granáty. Útočníka policie obvinila z pokusu vraždy. Podezřelý svého bratra postřelil kolem třetí hodiny odpoledne. Poté přivolal záchranáře a policistům oznámil, že chce spáchat sebevraždu a zabarikádoval se na půdě. Po zhruba třech hodinách se vzdal policii. Útočník na svého bratra vystřelil třikrát, jedna z ran poškozeného zasáhla na krku. Záchranáři ho převezli do hradecké fakultní nemocnice.