Kokain za 4 miliony z Paraguaye skončil na celnici

Praha - Celníci zadrželi v pátek na ruzyňském letišti paraguayského občana, který v kufru a botách ukrýval téměř dva kilogramy kokainu. V Česku by toto množství mohl prodat za 3,9 milionu korun. Mluvčí generálního ředitelství cel Jiří Barták konstatoval, že pašerák drog cestoval na lince Paraguay - Sao Paulo - Curych - Praha a celníci si ho vytipovali ke kontrole právě na základě informací o jeho cestě.

V květnu byl na letišti zadržen Polák s 15 kilogramy efedronu - drogy podobné pervitinu. Podle celníků šlo o první případ zadržení této psychotropní látky v Česku, možná i v Evropské unii. Po naředění by bylo možné zajištěné množství drogy prodat až za 45 milionů korun.

Při kontrole u cizince objevili celkem 1 950 gramů kokainu ukrytého ve dvojitém dně kufru, pod stélkou bot, které převážel, i v botách, které měl obuty. „Dle dosavadních výsledků šetření lze důvodně předpokládat, že kokain směřoval na tuzemský trh,“ uvedl mluvčí.

Letos už celníci na ruzyňském letišti zadrželi několik lidí, kteří se pokoušeli pašovat větší množství drog. V listopadu odhalili Litevce cestujícího ze Sao Paula, který měl v těle 67 kapslí s téměř 750 gramy kokainu za více než 1,5 milionu korun, v červenci Rumuna, který se snažil v těle propašovat 35 kapslí s heroinem v hodnotě více než 600 tisíc korun.

Ilustrační foto
Ilustrační foto