MHD v Liberci i Jablonci bude mít jedinou jízdenku

Liberec – Společný tarif a společné jízdenky bude mít od ledna městská hromadná doprava v Liberci a v Jablonci nad Nisou. Od podzimu provozuje MHD v obou městech stejná společnost, která se nyní rozhodla spojit také tarify v jednotlivých městech. Jednotlivá jízdenka platná v obou městech i v tramvaji, která jezdí mezi nimi, bude stát 30 korun, respektive 15 korun pro studenty či seniory, a bude platit 75 minut.

Změna se bude týkat především jabloneckých cestujících. Jízdenky budou mít jiný formát než dosud. „Důvodem je sjednocení formátu jízdních dokladů a označovacích zařízení v Liberci a Jablonci,“ vysvětlila Martina Poršová, mluvčí společnosti Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (dříve pouze DP města Liberce).

Ode dneška jsou podle mluvčí v Jablonci v prodeji nové jízdenky, které jsou oproti těm dosavadním širší. „Ceny se nemění,“ upozornila Martina Poršová. Lidé mají možnost staré jízdenky od 27. prosince do konce března příštího roku vyměnit za nové v předprodeji na autobusovém nádraží v Jablonci. „Do 31. března je ale možné používat i dosavadní úzké jízdenky při odbavení ve vozidlech. Doporučujeme je ale při označení vkládat do pravé strany štěrbiny strojku a jízdenku pak zkontrolovat,“ dodala mluvčí dopravního podniku.

Původně liberecký a od podzimu liberecko-jablonecký dopravní podnik získal zakázku na desetileté zajištění MHD v obou městech před koncem roku 2009. Na jejím provozování spolupracuje s dopravcem BusLine (dříve ČSAD Jablonec), který jabloneckou MHD zajišťoval právě do roku 2009.