Na Vánoce se nakupuje až do poslední chvíle

Praha - Většina obchodů a úřadů bude mít na svátky zavřeno. Netýká se to nonstop služeb a některých muzeí a galerií. Do většiny bank nebo na poštu by ale lidé během Vánoc chodit neměli, více toho vyřídí na Silvestra. Poslední den v roce budou mít dopoledne otevřeny téměř všechny banky. V obchodech se na Vánoce nakupovalo až do poslední chvíle.

Ve dnech 24. prosince, 26. prosince a 1. ledna bude k dispozici celkem dvaadvacet poštovních poboček po celé České republice. Na první svátek vánoční v sobotu 25. prosince budou všechny pobočky zavřeny.

Dárky nebo jídlo se ale nakupovaly až do poslední chvíle. Řada lidí zamířila ve čtvrtek i pozdě v noci do hypermarketů a tradiční kapr se dal v noci sehnat také na ulici. Jaké jsou důvody, proč lidé vyrazili do obchodů za pět minut dvanáct? Jejich odpovědi v anketě ČT byly většinou hodně podobné: Podle některých je to největší zábava, druzí nejraději nakupují na poslední chvíli a další se zase chtějí vyhnout frontám.

Video Reportáž Víta Krčmáře
video

Reportáž Víta Krčmáře

Možnost nakoupit budou mít lidi ve většině obchodních řetězců až do dnešního odpoledne a stejné je to i s pouličním prodejem šupináčů. Už brzy ale obchody zažijí další nápor kupujících - Vánoce totiž vystřídají povánoční slevy.