Na Štědrý den se lyžuje – i přes oblevu a déšť

Pec pod Sněžkou – Výrazná obleva a teploty nad nulou, které se výrazně projevily na kvalitě sněhu, neodradily lyžaře od sportovních radovánek ani na Štědrý den. Většina areálů v Krkonoších dnes měla zkrácený provoz, zájem lidí byl však tradičně veliký. V Peci pod Sněžkou, kde se na Štědrý den dopoledne každoročně jezdí zadarmo, se první nedočkaví lyžaři objevili už před osmou ráno.

Ukrátit si čekání na slavnostní večer přijely dnes do horských středisek stovky lidí. „Byli jsme donuceni vleky dnes pustit ještě o 40 minut dřív, protože nával lidí byl tak enormní, že jsme to chtěli hned od rána rozdělit po celém areálu, aby se nám netvořily fronty,“ uvedl vedoucí provozu v Peci pod Sněžkou Jiří Karlík.

Zájem lidí s sebou přinesl i problémy s parkováním. Během chvilky byly zaplněny téměř všechny plochy pro automobily. Lyžaři, kteří si ráno nepřivstali, tak často museli ke sjezdovkám skibusy nebo pěšky a nenechali se odradit ani frontami u vleků. Během dne sice pršelo, už večer by však déšť mělo vystřídat sněžení a teploty znovu klesnou hluboko pod bod mrazu.

Silnice na příjezdech k lyžařským střediskům jsou v současnosti mokré po oblevě. Večer proto může na horských cestách na řidiče čekat nebezpečná ledovka. Hlavní nápor turistů se čeká až v sobotu, kdy se střídají turnusy. Poslední volná místa na silvestrovský týden je ale stále ještě možné ve zdejších penzionech najít.