V Plzni zemřel řidič skútru zraněný po střetu s lyžařem

Plzeň - Ve fakultní nemocnici v Plzni dnes zemřel třiašedesátiletý řidič sněžného skútru, který se v neděli srazil na sjezdovce ve Stříbrné s lyžařem. Řidič, který byl správcem vleků v areálu Lišák, utrpěl vážné poranění hlavy a byl v kritickém stavu. S dvaatřicetiletým lyžařem se srazil na dojezdu sjezdovky. Lyžař, který měl ochrannou přilbu, skončil po kolizi v nemocnici s otřesem mozku a s poraněnou nohou. Z nemocnice už byl propuštěn domů. Řidiče, jenž měl kromě hlavy poraněný i hrudník, vrtulník transportoval do nemocnice, kde byl operován.

Policie nehodu stále vyšetřuje. Podle krajské policejní mluvčí Kateřiny Dohnalové ale z dosud shromážděných informací a výpovědí vyplývá, že srážku pravděpodobně zavinil řidič skútru. Dohnalová uvedla, že pokud by vyšetřování skutečně skončilo s tím, že viníkem byl řidič, případ by policie vzhledem k jeho úmrtí odložila.

Obdobná tragická nehoda se stala v roce 2005 ve Sportovním areálu Ještěd. Třicetiletá lyžařka z Prahy se srazila s terénním automobilem. Najela do něj, když jí překřížil cestu na takzvané televizní cestě ke skokanským můstkům. V nemocnici pak podlehla těžkým zraněním. Loni v dubnu odvolací krajský soud v Liberci definitivně rozhodl o tom, že řidič nehodu nezavinil.