Dráhy se připravují na novoroční nápor cestujících

Praha – České dráhy čekají o víkendu zvýšený zájem lidí, kteří pojedou domů ze silvestrovských oslav. V neděli 2. ledna proto posílí asi 70 dálkových spojů. Mimořádně vyjede i zvláštní posila ze Vsetína do Prahy. Ve vlacích tak bude o 5000 míst k sezení víc než v běžnou neděli. Některé vlaky naopak nepojedou během silvestrovské noci a ráno na Nový rok. Omezení se dotkne hlavně regionálních a dálkových spojů.

ČD vagony připojí do dálkových vlaků mezi Prahou a Brnem, Bohumínem, Vsetínem, Zlínem, Plzní, Turnovem nebo Českými Budějovicemi. Posílí i rychlíky spojující Plzeň s Budějovicemi a Havlíčkovým Brodem. Dalším posilovým spojem bude zvláštní rychlík z Valašska, odkud vyjede v odpoledních hodinách.

“Všem cestujícím doporučujeme, aby si zajistili místenky, v předprodeji, nebo přes internet, aby se vyhnuli případným frontám nebo zdržení u pokladen,“ upozornil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Vagony posílí vybrané spoje ještě v pondělí 3. ledna. Další mimořádné spoje vyjedou v neděli z Brna do Pardubic-Svítkova a zpět pro sportovní fanoušky, kteří pojedou na hokejový zápas Brna a Pardubic.