Zloději-amatéři se snažili vykrást auto pod dohledem kamery

Praha - Jako naprostí amatéři se v noci na dnešek zachovali dva zloději, kteří se rozhodli v Praze 5 vykrást auto. Nejprve rozbili zadní okénko a následně jeden z nich z vozidla vytáhl bundu a oblékl si ji. I poté ale na místě zůstali a zjišťovali, co dalšího by ještě mohli ukrást. Celou dobu je přitom sledovali přes kameru na policejním dispečinku.

Podle policejní mluvčí Evy Kropáčové zůstali zloději na místě nepochopitelně dlouhou dobu. Až když uviděli blížící se policejní auta, dali se na útěk. Jednoho dopadli policisté hned, druhý se schoval v nedalekém křoví. Měl ale také smůlu, protože na místo během několika minut dorazil i policejní psovod, který ho brzy našel. Muž i tak odmítl vylézt. Zlomila ho až výzva, že psovod sundá psovi náhubek. Pak ho policisté odvezli k výslechu.

Pražští policisté řeší ročně na deset tisíc případů vloupání do aut. Loni chytli přes tři a půl tisíce takových zlodějů, desítky z nich právě díky kamerovému systému. Valná většina pachatelů jsou recidivisté - tedy zloději, kteří byli za krádeže trestáni i v minulosti.