Policisté kontrolovali řidiče na dálnici u Brna

Brno - Celé dopoledne dnes policisté z dálničního oddělení Brno-Chrlice kontrolovali řidiče na dálnici D1 na 194. kilometru. Uvedený úsek je od 1. ledna nově zpoplatněn mezi Slatinou a Kývalkou a řada řidičů tam jezdí bez platné dálniční známky. Podle dopravního policisty Bohumila Dvořáka je nízká informovanost o dálničních známkách a řidiči si často neuvědomují, že už jedou po placeném úseku. To se tak už nevyplatilo 25 řidičům, u kterých policisté nenašli platnou dálniční známku. Policie kontrolovala také řidičské průkazy a nové lékárničky.

„Máme tady dálnici D1 a D2. Dálnice D1 je celá zpoplatněná a úsek dálnice D2 od výjezdu od Komárova po sjezd na Olympii je bez poplatku,“ uvedl Dvořák.

Policisté dnes u Brna kontrolovali i řidičáky, doklady vydané od ledna 1994 do prosince 2000 už neplatí. Jen v Jihomoravském kraji si průkaz ještě nevyměnilo přes 20 000 řidičů. Policisté prováděli i dechové zkoušky a zkoušky na drogy. Kontrole neušel ani technický stav vozidel.

Přestupky jsou na začátku roku řešeny většinou zatím nižší sankcí nebo domluvou. „Ten mírnější přístup budeme aplikovat maximálně do konce ledna,“ řekl Dvořák. Od 1. února policie v sankcích opět přitvrdí.