Prodají Pardubice Dostihový spolek?

Pardubice - Pardubická radnice zvažuje nabídku k prodeji většinového podílu v Dostihového spolku, který každoročně pořádá Velkou pardubickou. O akcie má zájem Jockey Club. Kvůli pochybnému hospodaření čelí Dostihový spolek trestním oznámením. Případným prodejem spolku se budou pardubičtí radní zabývat 11. ledna. Před několika lety se přitom radnice podobně zbavila hokejového klubu.

Dostihový spolek je i přes vnitřní problémy jedním z klenotů města. Pořádání slavné Velké pardubické láká už dlouhodobě i soukromé subjekty. Radnice proto dlouho nechtěla o prodeji spolku slyšet.

O to více byla schůzka primátorky města s vedením Jockey Clubu překvapivá. „Nabídka byla v tom smyslu, že by měl Jockey Club zájem stát se akcionářem Dostihového spolku,“ říká primátorka Štěpánka Fraňková. „Můžeme být metodickými rádci, ale jestliže nebudeme mít majetkovou účast, těžko něco ovlivníme. To je naše hlavní motivace,“ vysvětlil nabídku prezident Jockey Clubu Václav Luka.

Někteří radní jsou ovšem přesvědčeni, že nyní, kdy spolek provází potíže v hospodaření, nesrovnalosti v účetnictví a kdy se o členy spolku zajímá policie, není vhodná doba na jeho prodej. „Prodávat spolek v okamžiku, kdy tam jsou tyto problémy, není nejlepší řešení,“ domnívá se pardubický radní Jan Němec. Podle odpůrců prodeje, by se Pardubice svého klenotu zbavovat neměly.

Policie řeší dvě trestní oznámení, která se týkají nesrovnalostí v hospodaření společnosti. Předseda představenstva Dostihového spolku Miroslav Petráň se k vyšetřování i případnému prodeji spolku odmítl vyjádřit.

Dostihové závodiště Pardubice
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24