Němec obviněný z vraždy prostitutky spáchal sebevraždu

Plzeň - Pětačtyřicetiletý německý občan, který loni v květnu v nočním klubu na Folmavě brutálně zavraždil devatenáctiletou prostitutku, spáchal ve středu v noci ve vazební věznici v Plzni na Borech sebevraždu. Ve vazbě čekal na zahájení hlavního líčení, které bylo naplánováno u Krajského soudu v Plzni od příští středy. Muž byl na cele sám.

„Výsledkem předběžného šetření je, že spáchal sebevraždu a cizí zavinění bylo vyloučeno,“ potvrdila mluvčí věznice Jana Bartošová. Dodala, že muže našel dozorce při běžné kontrole s řeznými ranami na obou předloktích. „Poskytl mu první pomoc. Přivolaný lékař rychlé zdravotnické služby ve 23:00 konstatoval smrt,“ uvedla Bartošová. Případ šetří policie a vězeňská služba.

Informaci o sebevraždě potvrdila i mluvčí krajského soudu Alexandra Vaňková. „Hlavní líčení ve věci T. P., obžalovaného ze zločinu vraždy, bude odvoláno. Trestní stíhání v dané věci bude zastaveno,“ dodala. Jednu z nejbrutálnějších vražd posledních let v Plzeňském kraji měl začít projednávat soud 12. ledna. Němci hrozil až výjimečný trest. V nočním klubu na Folmavě u Domažlic mladé Slovence těžce poranil genitálie. Zraněná upadla do bezvědomí a útočník ji ještě popálil ve sprše horkou vodou téměř polovinu těla. Žena po sedmi hodinách zemřela v plzeňské nemocnici.

Obžalovaný ji podle vyšetřovatelů nejprve několikrát udeřil do obličeje a poté jí zasouval značnou silou nejspíše plastovou láhev do pochvy a konečníku. Následně ženu odtáhl do sprchového koutu, kde na ni pustil vodu o teplotě přes 80 stupňů. Pod ní ji zanechal nahou v bezvědomí ležet, přestože věděl, že ji tím může usmrtit. Ženě způsobil tržné rány v pochvě, potrhal sliznice konečníku až do hloubky 140 milimetrů, dále jí způsobil rozsáhlý krevní výron v okolí močového měchýře, pochvy i konečníku, zlomení nosu, otoky úst, popáleniny na 40 procentech těla a otok mozku.

Nejpřísnější trest hrozil Němci kvůli tomu, že čin podle státního zástupce spáchal zvlášť surovým způsobem. Násilník tak mohl odejít od soudu na 15 až 20 let do vězení anebo s výjimečným trestem. Tím se rozumí trest odnětí svobody od 20 do 30 let nebo doživotí.