Napadení v Liberci: Opilci zaútočili na řidiče sanitky

Liberec - Podnapilí muži dnes odpoledne v Liberci napadli řidiče sanitky záchranné služby, jejíž posádka přijela na pomoc opilé ženě v bezvědomí. Napadeného převezli záchranáři na traumatologickou ambulanci. Má zlomený nos, řekla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Markovičová.

Incident se odehrál v 16:15 v restauraci Na Růžku v Americké ulici, kam záchranáři přijeli opilé ženě na pomoc. „Ženu se právě snažili oživovat dva podnapilí muži tím, že jí strčili celou pěst do úst. V momentě, kdy chtěli záchranáři ženě pomoci, tak ti dva muži napadli řidiče posádky a zranili mu obličej,“ uvedla Markovičová.

Stanislav Mackovík, ředitel zdravotnické záchranné služby:

„Posádka ani po příjezdu necítila nějaké hrozící nebezpečí. Ve chvíli, kdy sáhli na pacientku s tím, že ji budou ošetřovat, tak byl ze strany útočníků využit moment překvapení.“

Následně na řidiče zaútočili i další muži, kteří byli pravděpodobně také pod vlivem alkoholu. „Jeden z nich zřejmě kopl do dveří sanity a promáčkl je,“ dodala mluvčí záchranářů. Muži ztloukli také lékaře, který chránil záchranářku a prokopli dveře sanitky. Záchranka musela vystřídat lidi, incident vyřadil jednu posádku na čas z provozu.

Dva z útočníků skončili na policii u výslechu. Kvalifikace skutku vyplyne z vyšetřování, řekla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.