Fuksa: Potraviny s nebezpečnými dioxiny se do Čech nedostaly

Praha – České dozorové orgány dosud nezjistily žádný výskyt dioxinu v dovezeném vepřovém a vejcích, řekl dnes ministr zemědělství Ivan Fuksa a vedoucí představitelé dozorových organizací. Ministr oznámil, že se kontroly budou provádět i v následujících týdnech. Dozorové organizace se zaměřily na všechny zásilky, které proudily z Německa v inkriminovaném období listopadu a prosince. Zákaz dovozu německých výrobků podle ministra v tuto chvíli nepřichází v úvahu. Fuksa rovněž popřel, že by dovoz zakázalo Slovensko.

Potraviny dovezené z Německa kontroluje mimo jiné Státní veterinární správa. S výsledky kontroly je zatím spokojená. „Všech šest vzorků odebraných v návaznosti na tuto aféru je pod limitem dioxinu,“ upozornil ředitel veterinární správy Milan Malena.

V Česku každopádně budou mimořádné kontroly pokračovat dál. „Zhruba čtrnáct dní budou pokračovat v nadstandardním režimu a monitoring se kromě vepřového masa, drůbeže a vajec zaměří i na krmiva,“ zdůraznil náměstek ministera zemědělství pro komoditní úsek Karel Tureček v rozhovoru pro Radiožurnál. Vláda by navíc vyhláškou mohla zavést, aby byly kontroly třeba u masa povinné na náklady dovozců. Agrární a potravinářská komora zase vyzvaly obchodníky k zavedení mimořádného značení masa a vajec značkou „bez dioxinů“.

Video Rozhovor s Karlem Turečkem
video

Rozhovor s Karlem Turečkem

Karel Tureček, náměstek pro komoditní úsek, MZ:

„V tuto chvíli není ohrožena potravinová bezpečnost České republiky. Byla-li by jakákoliv indikace, tak přistoupíme k okamžitým opatřením. Opatření Státní veterinární správy Německa jsou ale nyní dostatečná.“

Ivan Fuksa, ministr zemědělství:

„Spotřebitelé se mohou spolehnout na důkladné kontroly českých dozorových orgánů, které se teď ještě zintenzivnily. Je to pro spotřebitele ovšem také impulz k tomu, více se zajímat o kvalitu a původ potravin a upřednostňovat domácí výrobky.“

Aignerová chce tvrdé postihy

Německá ministryně pro výživu, zemědělství a ochranu spotřebitelů Ilse Aignerová je pro tvrdý právní postih viníků dioxinové aféry. Případ, kdy byl tuk v krmivu pro hospodářská zvířata kontaminován nebezpečnými dioxiny a ty se poté dostaly i do potravin, se musí důkladně prošetřit, řekla ministryně nedělnímu listu Bild am Sonntag.

Vyšetřování v Německu ukázalo, že se nadměrné úrovně dioxinů vyskytly ve vejcích a kuřecím mase. Úřady v Německu proto minulý týden zablokovaly prodej drůbežího, vepřového a vajec z 4 700 farem a několik zemí zakázalo dovoz německých zemědělských produktů. Do neděle ale úřady v prověřování situace pokročily a uzavřené farmy opět otevírají. Dolní Sasko například uvádí, že ze 4 400 uzavřených farem jich zůstalo pod zákazem kvůli dalším testům jen 1 470.

Ministerstvo zemědělství Šlesvicka-Holštýnska v pátek oznámilo, že firma, která závadné krmné tuky vyráběla, věděla o jejich kontaminaci dioxinem už od března 2010, úřadům to ale nenahlásila. Ty se o tom dozvěděly až na konci prosince.

Německá krmiva se dostala i do Dánska. Tamní zemědělci jimi krmili nosnice. Novináře o tom dnes informoval mluvčí Evropské komise Frederic Vincent. „Můžeme potvrdit, že kontaminované krmivo z Německa bylo vyvezeno i do Dánska pro nosnice,“ uvedl Vincent. Podle něj ale nehrozí, že vejce nosnic, k nimž se problematická krmná směs dostala, skončila na prodejních pultech, protože byla určena čistě pro chov. Mluvčí komise zároveň popřel, že by slovenské ministerstvo zemědělství zakázalo dovoz vepřového a drůbežího masa a vajec z Německa. „Slovensko žádný dovoz z Německa nezakázalo,“ dodal.

Podle něj tak učinila pouze Jižní Korea, ale její krok byl nepřiměřený. Slovensko minulý týden dočasně pozastavilo prodej některých potravin německého původu a v současnosti čeká na výsledky jejich laboratorních testů. Ty by měly být známé do středy, do té doby musí zboží zůstat ve skladech. „Je dočasný zákaz prodeje a uvádění do oběhu zboží potravinářského původu pocházejícího z Německa, zejména vejce, drůbeží maso a vepřové maso,“ řekl dnes novinářům ministr zemědělství Zsolt Simon.

Frederic Vincent, mluvčí Evropské komise:

„Žloutek nebo bílek ze šesti tun německých vajec mohl být přimíchán do výrobků v Nizozemsku. Dalších čtrnáct tun pasterizovaných vajec odešlo k dalšímu zpracování do Británie. Zatím nevíme, jestli se z nich vyrobila majonéza, nebo pečivo.“

Aféra s kontaminací potravin dioxiny není v Evropě ničím novým. V roce 1976 měla problémy s dioxiny Itálie, v roce 1999 je hlásila Belgie. V roce 2008 se objevilo kontaminované maso v Irsku. Následné kontroly prokázaly, že se závadné potraviny dostaly z keltského tygra do většiny zemí Evropské unie.

Zpracování masa
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24