Oblevu nakrátko vystřídá sníh

Praha - Mimořádně teplé počasí, které způsobuje tání a následné rozvodnění řek, vydrží ještě skoro týden. Poté se ochladí a nasněží, nebude to však již tolik sněhu, kolik napadlo před Vánoci. V nížinách bude sněhová pokrývka naopak tát a koncem ledna by pak nejspíš měla přijít další obleva. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Až do čtvrtka 20. ledna se bude rtuť teploměru přes den pohybovat mezi pěti až deseti stupni Celsia a ani noční teploty neklesnou v nejchladnějším měsíci v roce pod nulu. Od úterý se navíc nebe zatáhne a meteorologové očekávají déšť a smíšené srážky.

„Pak přijde ochlazení na lednový normál, ale nemělo by už napadnout tolik sněhu jako v prosinci. V nížinách bude kolem nuly, sníh se zde spíše neudrží,“ uvedl Dvořák. V posledním lednovém týdnu by pak mělo přijít další oteplení, meteorologové ale na tak dlouhou dobu dopředu nemohou počasí spolehlivě určit. Případná obleva by však už neměla vést k povodňové aktivitě, jako je tomu v těchto dnech.

Tání a vydatné srážky zvedly tento týden hladiny řek v celých Čechách, aktuálně platí nejvyšší povodňové stupně na tocích v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Více čtěte zde.