Řidič tramvaje: Chtěl jsem vědět, jaké to je přepadat lidi

Praha - Z loupeže v sázkové kanceláři je obviněný šedesátiletý řidič pražské tramvaje. Ten v kanceláři zinkasoval výhru. Posléze odjel domů, kde se opil a v deset večer se vrátil s kuklou a pistolí. Hájí se originálně – chtěl si to prý pouze vyzkoušet, zažít adrenalin a zjistit, jaký je pocit přepadávat lidi.

„Mířil na obsluhu sázkové kanceláře s tím, že chtěl vydat finanční hotovost,“ vzpomíná kriminalistka z oddělení loupeží. Všímavý svědek policistům sdělil, do jakého auta muž nasedl. Po dvou týdnech ho přišli kriminalisté zatknout přímo do tramvajového depa. K loupeži se přiznal, jeho obhajoba je ale těžko uvěřitelná – chtěl se vrátit do klukovských let a zažít, jaké to je být v kůži pachatele. „Je to absurdní výmluva, kdyby si to chtěl jen zkoušet, udělal by to třeba beze zbraně,“ řekl jeden z kriminalistů.

Tramvaják se po přepadení zbavil jak oblečení, tak i pistole. Tu zahodil až u Mělníka do rybníka. „Hodil jsem ji prostě do vody. Podle mého přesvědčení spadla mezi kládu a rákos,“ konstatoval řidič. Ten si plánoval, že na konci roku půjde do předčasného důchodu. Teď je ale pravděpodobnější, že skončí ve vězení - nejméně na dva roky, maximálně na deset let. Zatím zůstává na nemocenské dovolené. Jeho zaměstnavatel přitom čeká, jak rozhodne soud.

Každý druhý den je v Česku přepadena banka nebo pošta. V těchto statistikách ale nejsou loupeže v sázkových kancelářích nebo hernách. Objasnit se kriminalistům daří stále více případů i proto, že záběry průmyslových kamer jsou rok od roku kvalitnější.

Tramvaj
Tramvaj