Řidiči na mokrých silnicích umírají

Litoměřice – Řada řidičů nedokázala zareagovat na změnu počasí. Na mokrých silnicích jezdí příliš prudce a bourají. Dva lidé už při nehodách na kluzkých vozovkách zahynuli. O život přišel dnes ráno řidič favoritu, který vyjel mezi obcemi Bříza a Radešín na Litoměřicku z mokré silnice a narazil do stromu. Podobně zahynul v noci také řidič octavie v Dolní Řasnici na Liberecku, který svůj vůz nezvládl v prudkém dešti. Při další havárii, která se stala v Aši, utrpěli dva lidé těžká zranění.

Tragická nehoda na Litoměřicku se stala před osmou hodinou ráno na rovném a přehledném úseku. „Řidič bílé Škody Favorit s kladenskou značkou zřejmě nezvládl jízdu na mokré vozovce, vyjel ze silnice a narazil do stromu,“ popsala dnešní nehodu policejní mluvčí Alena Romová. Po nárazu vůz vzplál. Řidič havárii nepřežil, nikdo další s ním necestoval.

Nedbalá jízda v prudkém dešti byla osudná řidiči, který projížděl Dolní Řasnicí na Liberecku. Řízení na mokré vozovce nezvládl, vyjel ze silnice a narazil do stromu. „Na místě byl mrtev,“ řekla policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Dva spolujezdci utrpěli těžké zranění při havárii Mazdy 626 na kruhovém objezdu v Aši. Jednoho z nich transportoval do nemocnice vrtulník. Devětadvacetiletý řidič vozu utrpěl lehké zranění.

Na mokrých silnicích se stalo mnoho dalších nehod. Meteorologové očekávají, že bude pršet i nadále. V neděli a v noci na pondělí může místy napršet i několik desítek milimetrů srážek.